Златните медалисти по спортна акробатика Мариела Костадинова и Панайот Димитров взеха бургаския приз „Спортист на годината“ - burgas.utre.bg

Златните медалисти по спортна акробатика Мариела Костадинова и Панайот Димитров взеха бургаския приз „Спортист на годината“

21 декември 2018, 00:32 | burgasutre.bg
  • Снимка:
    Община Бургас

На пищна и изискана церемония тази вечер в плувен комплекс "Парк Арена ОЗК" бяха връчени наградите на 10-те най-изявени спортисти и техните треньори, прославили Бургас. Отличието "Спортист на годината" отиде при златните медалисти от Младежките Олимпийски игри в Буенос Айрес /Аржентина/ и състезатели на клуб по спортна акробатика "Бургас" с треньор Гергана Денева - Мариела Костадинова и Панайот Димитров. Наградите на призьорите връчи кметът Димитър Николов.

Останалите бургаски шампиони допълващи призовата Десетка са: художествената гимнастичка на клуб "Черноморец" и на националния ансамбъл - Стефани Кирякова, Атанас Божилов - състезател на клуб "Самурай Джим" и световен шампион по кикбокс за професионалисти, Никол Андонова - състезател на клуб по лека атлетика "Европул", Живко Гюров - състезател на клуб "Интер-92", Иван Атанасов - състезател на боксов клуб "Победа-Черноморец", Стоян Йорданов - състезател на клуб по борба "Бургас", Тодор Тодоров - състезател на плувен клуб "Черноморец", Евгений Прудниковсъстезател на Спортен карате клуб "Киокушин Спирит", Иво Тофтев - състезател на колоездачен клуб "Черноморец". Наградите връчиха областният управител Вълчо Чолаков, председателят на Общински съвет Костантин Луков и зам.-кметовете Красимир Стойчев и Лорис Мануелян.

За втора поредна година Община Бургас връчи призове и в други три допълнителни категории. С призове за "Млад талант" бяха отличени Десислава Белова - състезател на плувен клуб "Черноморец", Петър Желязков - състезател на клуб "Джудо и самбо" и Любослав Вакльов състезател на Централен полицейски карате и джу джицу клуб. Отличието за "Спортист с увреждания" отиде при Димитър Щерев - състезател на клуб по канадска борба "Херкулес", а "Отбор на годината" стана мъжкият волейболен клуб "Нефтохимик 2010".

Класирането на най-добрите в спорта в Бургас се извърши по регламент, в който първенците се избират чрез анкети от спортните журналисти.

Гостите на церемонията станаха свидетели на впечатляваща въздушна акробатика, изпълнена от артистите от Fireter. В програмата се включиха още международно признатите призьори от Танцова школа "Дюн", а "черешката на тортата" бяха любимците от рап сензацията "СКАНДАУ".

Събитието уважиха още общински съветници и легендарни бургаски спортисти от близкото минало.

 

Ето и пълния списък с имената и успехите на 10-те Най-добри бургаски спортисти за 2018-та година и техните треньори:

 

КАТЕГОРИЯ "10-ТЕ НАЙ-ДОБРИ СПОРТИСТИ НА ГРАД БУРГАС И ТЕХНИТЕ ТРЕНЬОРИ ЗА 2018 ГОДИНА"

 

1-во място: Мариела Костадинова и Панайот Димитров състезатели на Клуб по спортна акробатика "Бургас"

-        Първо място на Младежки Олимпийски игри - два златни медала (отборно и индивидуално) - Буенос Айрес, Аржентина

-        Четвърто място на Световно първенство - Антверпен, Белгия

Треньор: Гергана Денева

 

2-ро място: Стефани Радославова Кирякова състезател на Спортен клуб по художествена гимнастика "Черноморец" Бургас

- член на националния отбор ансамбъл жени по худ. гимнастика

 Световно първенство - София

-             златен медал - финал съчетание с 5 обръча

-             бронзов медал - многобой

-             шесто място - финал съчетание с 3 топки и 2 въжета

Европейско първенство - Гуадалахара, Испания

-             златен медал - финал съчетание с 3 топки и 2 въжета

-             бронзов медал - многобой

-             Четвърто място - финал съчетание с 5 обръча

Световна купа - Баку, Азербайджан

-             златен медал - финал съчетание с 5 обръча

-             златен медал - финал съчетание 3 топки и 2 въжета

-             Сребърен медал - многобой

Световна челъндж купа - Гуадалахара, Испания

-             Златен медал - многобой

-             Златен медал - финал съчетание 3 топки и 2 въжета

-             Сребърен медал - финал съчетание с 5 обръча

Световна челъндж купа - Казан, Русия

-             Сребърен медал  - финал съчетание с 5 обръча

-             Бронзов медал - многобой

-             Шесто място - финал съчетание с 3 топки и 2 въжета

Треньор: Мария Калангерова

 

3-то място: Атанас Христов Божилов състезател на Спортен клуб "Самурай Джим"

-             Световен шампион по кикбокс за професионалисти

-             Вицеевропейски шампион по кикбокс - Братислава

Треньор: Николай Атанасов

 

Две 4-ти места:

Никол Андонова състезател на Спортен клуб по лека атлетика "Европул"

-             Национална рекордьорка за девойки до 18 г.

-             Национален шампион на 60 м. гл. бягане в зала - девойки

-             Национален шампион на 60 м. преп. бягане в зала - девойки

-             Национален шампион на 100 м. гл. бягане - девойки

-             Национален шампион на 100 м. преп. бягане - девойки

-             Четвъртфинал на Световно първенство за девойки - Тампере

-             Водач в ранглистата на България за жени -100 м. с пр.

-             4-то място на Балканско първенство за девойки -100 м. пр. бягане

-             5-то място на Балканско първенство зала за девойки -60 м. преп. бягане

-             5-то място на Балканско първенство зала за девойки- 60 м.

Треньор: Петър Райков

 

Живко Гюров състезател на Спортен клуб "Интер -92"

-             Държавен шампион на лоу кик (ринг) - гр. Шумен

-             Държавен шампион фул контакт(ринг) - гр. Стара Загора

-             Държавен шампион лоу кик (ринг) - гр. Свиленград

-             Международен шампион стил лоу кик - Гърция

-             Носител на Вицесветовна купа стил лоу кик (ринг)- гр. Будапеща, Унгария

-             Бронзов медалист от Световно първенство - Италия

Треньор: Васил Вълков

 

6-то място: Иван Атанасов състезател на Боксов клуб "Победа - Черноморец" - Бургас

-             5-то място  на Световно първенство за младежи

-             9-то място на Европейско първенство за младежи

-             1-во място Държавен личен шампионат - мъже

-             1-во място Държавен личен шампионат - младежи

-             Победител в "Национална боксова лига"

-             1-во място на Международен турнир "Емил Жечев" -младежи

-             1-во място на Международен турнир "Адем Яшари" за мъже - Косово

-             3-то място Международен турнир "Златна ръкавица" - Сърбия

Треньор: Радослав Суслеков

 

7-мо място: Стоян Илиев Йорданов състезател на Спортен клуб по борба - Бургас

-        Двукратен републикански шампион, Най-техничен състезател

-        Бронзов медалист от Европейско първенство за кадети - Скопие, Македония

-        Бронзов медалист от Световно първенство за кадети - Загреб, Хърватска

Треньор: Николай Дачев

 

8-мо място: Тодор Тодоров състезател на Плувен клуб "Черноморец" Бургас

-        национален състезател на плуване

-        Международен турнир - Благоевград:

2 място - 400св.ст.

3 място -  200св.ст.

3 място -  100св.ст.

-        3 място на Държавно отборно първенство - София на 200 св.ст.

-        Международен турнир - Варна

1 място - 200 св.ст.

2 място - 50 бът.

2 място - 400 св.ст.

3 място - 100 св.ст.

-        1 място на Държавно лично отборно първенство  мъже/жени - София  на 200 св.ст.

-        Държавно лично отборно първенство ст. възраст - София

2 място - 200 св.ст

3 място - 400 св.ст.

-        Международен турнир "Бриз"- Бургас

1 място - 200 св.ст.

2 място -400 св.ст.

2 място - 100 св.ст.

Най-бърз българин на турнира.

-        Международен турнир "Руси Русев"- Ст. Загора

1 място - 400 св.ст.

2 място - 200 св.ст.

2 място -100 св.ст.

-        Международен турнир "Спринт"- Пловдив

1 място - 200 св.ст.

1 място - 400 св.ст.

3 място - 50 св.ст.

3 място - 50 бът.

Купа за най-добър плувец на турнира и плакет за най-добър по точки на ФИНА.

-        Европейско първенство по плуване в открити води 7.5 км.- Малта. Най-предно място от всички българи - 25-то

Треньор: Люба Панайотова

 

9-то място: Евгений Прудников състезател на Спортен карате клуб "Киокушин Спирит" Бургас

1-во място на Европейско първенство -супер тежка категория мъже +35 години в Кишинев, Молдова

- 2-ро място на Европейско първенство -супер тежка категория мъже +35 години във Варна

Треньор: Гергана Апостолова

 

10-то място: Иво Кирилов Тофтев състезател на Колоездачен клуб "Черноморец" Бургас

Държавен личен отборен шампионат (ДЛОШ) - писта Пловдив

-        Шампион на:

1000 метра от място

Елиминация

Омниум

40 обиколки Скрач

100 обиколки Издръжливост по точки

Балканско първенство писта - Пловдив

2-ро място на 1000 метра от място

2-ро място  100 обиколки Издръжливост по точки

2-ро място Омниум

Треньор: Тодор Ангелов Ангелов

 

КАТЕГОРИЯ "СПОРТИСТ С УВРЕЖДАНИЯ"

Димитър Щерев състезател на Спортен клуб по канадска борба "Херкулес" - Бургас.

-        Републикански шампион лява и дясна ръка - Държавно първенство 2018

-        6-то място на Европейско първенство - България

-        3-то място на Международен турнир "Златна мечка" - Русия

-        2-ро място на Клубен международен турнир - Турция

Треньор: Станко Щерев

 

КАТЕГОРИЯ "МЛАД ТАЛАНТ"

1-во място: Десислава Тодорова Белова състезател на Плувен клуб "Черноморец" Бургас

Тренира плуване от две години и половина с личен треньор Люба Панайотова. През 2018 година няма медал различен от златния в индивидуалните плувания, както два сребърни и два бронзови от щафети. Участвала е в 12 състезания и за 47 индивидуални старта е завоювала 47 златни медала- общо 51 отличия. Спечелила е също така и всички купи - 10 бр. - за най-добър състезател на турнирите, където е връчван такъв приз. Срещу нейното име са записани и всички най-добри постижения за възраст "Златна рибка"- 9-10 год. на десет дисциплини от тринадесет възможни - 50, 100, 200 м. св. стил, 50, 100 м. бътерфлай, 50, 100, 200 м. гръб, 100 и 200 м. съчетано плуване, като някой от тези рекорди са подобрявани по няколко пъти през годината. А постижението й на 100 м. св. стил е 1.04.33 е балкански рекорд с 24 годишна давност.

-        Международен турнир "Гладиатор" - 3 златни медала + купа за най-добър състезател

-        Международен турнир "Пирин" - Благоевград - 4 златни медала + купа за най-добър състезател

-        Турнир "Русалка" - -Ст. Загора -4 златни медала

-        Международен турнир "Цветница" - София - 4 златни медала + купа за най-добър състезател

-        Международен турнир "Младост" - Пловдив - 3 златни медала, 1 бронзов медал + купа за най-добър състезател

-        Международен турнир "Talent Cup" - София - 4 златни медала + купа за най-добър състезател

-        Международен турнир "Спартак" - Сандански - 4 златни медала + приз за най-добър състезател

-        Турнир "Здравей лято" - Варна - 2 златни медала

-        Турнир "Злато перки" -3 златни медала + купа за най-добър състезател

-        Международен турнир "Бриз" - Бургас - 4 златни медала + купа за най-добър състезател

-        Международен турнир "Замората" - София - 9 златни медала + купа за най-добър състезател

-        Международен турнир Пловдив - 3 златни медала, 1 сребърен, 1 бронзов + купа за най-добър състезател

Треньор: Люба Панайотова

 

2-ро място: Петър Атанасов Желязков състезател на Спортен клуб "ДЖУДО И САМБО" - БУРГАС

-        1 място на Републиканско първенство по джудо за деца

-        1 място на Международен турнир "Гладиатор" - гр. Пловдив

-        1 място на Републиканско първенство по самбо за деца

-        1 място и 3 място на Международен турнир "Десант" - гр. Варна

-        1 място и 3 място на Международен турнир - гр. Панагюрище

-        3 място на Балканско първенство по джудо - гр. Солун, Гърция

-        1 място и 3 място на Международен турнир - гр. Габрово

-        1 място и 2 място на Турнир  - гр. Елена

-        2 място на Международен турнир "Арена Спорт" - гр. Пловдив

-        3 място на Международен турнир "Локомотив" - гр. София

Треньор: Ирина Пауникова

 

3-То Място: Любослав Вакльов състезател на Централен полицейски карате и Джу Джицу клуб Бургас

-        3 място на Световно първенство по джу джицу - Атина, Гърция

-        Златен медалист от всички турнири по джу джицу през 2018

-        Медалист от национални турнири по джудо

Треньор: Венелин Русинов

 

КАТЕГОРИЯ "ОТБОР НА ГОДИНАТА"

ВОЛЕЙБОЛЕН КЛУБ "НЕФТОХИМИК 2010" - мъже

-        Шампиони на Република България за 2018 г.

-        Носител на Купа България за 2018 г.

-        Носители на Суперкупата на България за 2018 г.

Треньор: Найден Найденов



Коментари

Няма коментари.

Добави коментар

* Задължителни полета